Čo je Dejavu ? Mávate tiež ten pocit ,,tak toto sa už raz stalo" Ale čo sa mne stalo!?

Autor: Marcel Gábor | 17.4.2015 o 22:45 | (upravené 18.4.2015 o 22:01) Karma článku: 2,36 | Prečítané:  434x

Určite už každého z vás niekedy prepadol ten pocit ,,tak toto sa už raz stalo"  Déjà vu  znamená vo francúzkom jazyku intenzívny pocit, že ste už danú situaciu v minulosti prežili a v tejto chvíli sa tá situacia opakuje. Mne osobne sa to stalo nedávno a ...

A sám som sa čudoval ako mi to všetko povychádzalo, že by intuícia. Stalo sa to takto: Bol som u kamaráta na návšteve sedeli sme a kecali spolu s ešte jedným, pre mňa novým človekom, ktorého som do toho dňa nepoznal.Bol som tam už viac ako hodinu a bol najvyšší čas, aby som šiel domov, kedže som sa pred tým dohol s priatelkou že sa dlho nezdržím. No nadšení neboli, že už musím dokonca aj môj nový kamarát ma prehováral, aby som ešte ostal, lenže keď niečo sľúbim mojej drahej, tak to proste splním mám svoju česť predsa.

Tak som šiel do chodby a začal som sa obúvať ,lebo inak by sa odísť ani nedalo. Medzi tým kamarátovy zazvonil tefón. Volal mu známy, ktorý sa už pred pól hodinou sľuboval že ,,hneď " dojde a oznamoval mu, že do desiatich minut tu už určite bude. V tej chvíli sa ma zmocnil ten pocit ( Déjà vu ) a mal som tiež pocit, že ak sa to už raz stalo tak viem čo bude ďalej no a pamätal som si že to dopane tak, že ak sa nezačne obúvať aj on, tak na nás bude známy čakať, pri tom keď sa začne obuvať teraz ako ja, tak sa presne stretneme vo dverách. ( Živý obraz ) Ja odchádzam podávam ruku známemu a on prichádza a vchádza do baráku.  

Samozrejme aj napriek tomu že som oboch presviedčal, že sa to takto stane, vôbec ma nebrali vážne a kamarát chcel čakať kým známy dojde a zavolá, aby nemusel behať dva krát hore dole. No presne som opisoval čo som si ,,pamätal" a dopadlo to tak, že na nás naozaj musel čakať presne ako som vravel a nový kamarát bol dosť dobre zaskočený teraz si asi myslí, že som veštec alebo nejaký čarodej pche he he. 

Tak dúfam, že už stroj času dávno existuje a koli tomu sa mi teraz opakujú dni a mám takéto záblesky budúcnosti.

Ak sa vám článok páčil tu si niečo kúpte ak chcete: klik                                                                       Tu sa môžte naučiť baliť cigarety: Klik                                                                                                Fotky pitbulov a tak : Klik                

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?