Najjedovatejšie a najnebezpečnejšie zvieratá na svete.

Autor: Marcel Gábor | 27.5.2015 o 14:36 | Karma článku: 1,87 | Prečítané:  1010x

V našich zemepisných šírkach máme v celku vhodné podnebie pre život zvierat, naproti tomu v oblastiach, kde je to podnebie horšie, príroda pridelila živočíchom rôzne schopnosti a obranné prostriedky.

Príroda to zariadila tak šikovne určite preto, aby boli schopné v danej oblasti prežiť, zaobstarať si potravu a ubrániť sa pred predátormi a všemožnými vplyvmi počasia. Nech je už dôvod prečo akýkoľvek, existujú na našej planéte zvieratá, s ktorými by sme sa asi stretnúť vôbec nechceli.

article_photo

    Štvorzubec známy pod názvom Fugu je to ryba, ktorá pri napadnutí zväčšuje svoj objem, aby sa ubránila pred predátorom. Keď to útočníka neodradí a zje túto rybu zahynie na otravu tetrodotoxinem, ktorý táto ryba obsahuje (prevažne v pečeni a v koži). Fugu v sebe obsahuje jed ktorý by usmrtil až 30 ľudí.

 

 

 

article_photo

     Mamba Čierna je najväčším jedovatým hadom v Afrike. Je schopná vyvinúť rýchlosť 20 km / h, dorastá do veľkosti 2.5 až 4.5 metra váži okolo 2 kg a dožíva sa v priemere 11 rokov. Jej jed by na jedno uštipnutie usmrtil až 25 dospelých ľudí.

 

 

article_photo

     Medúza Štvorhranka je najjedovatejšia medúza na svete. Jej jed s obsahom botulotoxínu spôsobuje zástavu srdca a stratu vedomia, má účinnejší jed ako jedovaté hady a dokáže sa roztiahnuť až na 3 metre. Podľa vedcov by 10 gramov botulotoxínu dokázalo zabiť až pol milióna ľudí

 Najnebezpečnejšie zviertá na svete klik tu

 Najrýchlejšie vtáky na svete klik tu

 Najrýchlejšie ryby na svete klik tu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.

KULTÚRA

Sherlockovi klesla sledovanosť. Keby pohol mozgom, zistí aj prečo

Za nízkymi číslami môžu byť Rusi.


Už ste čítali?